Chata pod Obřím hradem je nově zrekonstruovaný objekt, kde se původně nacházel horský hotel Popelná. Chata nabízí ubytování pro náročné klienty, kteří ocení krásné prostředí a klid uprostřed šumavské přírody v jihozápadní části Národního parku.

Ubytování se nachází přímo pod keltským hradištěm Obří hrad, kam vede od chaty značená turistická trasa. Po celodenní túře se v létě určitě rádi zchladíte v našem venkovním přírodním koupališti (otužilci se však mohou koupat celoročně). Z chaty můžete vyrazit do známého sportovního areálu Churáňov, a to nejen pěšky, ale i na kole po jedné z mnoha značených cyklistických a turistických stezek nalézajících se v blízkosti.

V zimě je pro milovníky běžek za příznivých sněhových podmínek upraveno na 20 km běžeckých tras kolem nedalekého města Kašperské hory. Přímo u ubytování je mírný svah s jednomístným vlekem vhodný pro lyžaře začátečníky. Případně se zde můžete vyřádit na sáňkách či bobech.

Po každé sportovní aktivitě u nás zaženete žízeň vychlazeným pivem z minipivovaru Kamenice nad Lipou, ke kterému se vždy najde něco dobrého na zub.

U nás najdete klid, pohodu a únik od všech starostí daleko od civilizace.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu! 🙂